تور بلغارستان

تور بلغارستان با هدف بازدید از شهرهای صوفیا و وارنا در کشور بلغارستان تدارک دیده شده است . بلغارستان کشوری در جنوب شرقی اروپاست. پایتخت این کشور شهر صوفیه است. زبان رسمی این کشور بلغاری و واحد پول آن لِف است. حدود ۸۵ درصد از مردم آن بلغاری‌تبار و بقیه بیشتر ترک و کولی هستند. مهمترین صادرات بلغارستان اسانس گل رز است . در شمال این کشور جمهوری رومانی ، در غرب جمهوری پیشین یوگسلاوی و در جنوب با کشور یونان و ترکیه هم‌مرز است. شمال کشور تابستان‌های گرم و زمستان‌های سرد دارد، در حالی که جنوب شرق از آب و هوای مدیترانه‌ای برخوردار است. بلغارستان در سال ۲۰۰۴ به عضویت سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) درآمد و در سال ۲۰۰۵ اتحادیه اروپا، درخواست عضویت بلغارستان را در این اتحادیه پذیرفت و روز عضویت این کشور در اتحادیه اروپا را ۱ ژانویه ۲۰۰۷ اعلام کرد.

در تور بلغارستان به دیدن یکی از شهرهای بندری و زیبای این کشور وارنا میروید که منطقه ساحلی گلدن سندز (golden sands) را در کنار خود دارد. این منطقه از نظر اقتصاد گردشگری، نقش بسیار مهمی برای مردم منطقه و مردم کشور بلغارستان دارد. اهالی این منطقه از انواع و اقسام شگردها برای کسب درآمد بهره می‌برند. اجاره دادن سایه‌بان و تخت در حاشیهٔ ساحل و همینطور اجاره دادن خودرو، موتورسیکلت، دوچرخه و اسب‌های کوتاه قد از جملهٔ این شگردهاست. در بازارچه‌های اطراف این منطقهٔ ساحلی، انواع و اقسام جانوران (نظیر طوطی، میمون، تمساح و مارهای کوچک و بزرگ) موجود است تا گردشگران در ازای پرداخت مبلغی آن‌ها را در اختیار بگیرند و عکس یادگاری بیندازند.

جاذبه های گردشگری که در تور بلغارستان میتوانید از آنها بازدید کنید عبارتند از سواحل ماسه های طلایی (Golden Sands) ، بالچیک (Balchik) ، پارک جاذبه ها (AQUAPOLIS) ، تور کشتی دزدان دریایی ، بازدید از کلیسای بویانا ، بازدید از کلیسای هاگیا صوفیا ، پارک کوهی ویتوشا (Vitosha) ، دهکده روپیت (Rupite) ،گشت در شهر بلوگراچیک (Belogradchik) ، بازدید از صومعه ریلا ، باغ دریایی (Sea Garden) و بازدید از جنگل سنگ کاری شده ، پل عشاق ( LOVER BRIDGE ) در صوفیا ، تئاتر ملی ایوان وازوف در صوفیا ، حمام کردن در چشمه های آب معدنی صوفیا ، بنای تاریخی ارتش سرخ در صوفیا و کلیسای جامع الکساندر نوسکی

در تور بلغارستان صوفیا پس از وارنا بزرگ‌ترین شهر و پایتخت بلغارستان است. صوفیا یکی از قدیمیترین پایتخت‌های اروپایی است و تاریخ آن به سده ۸ میلادی برمیگردد. این شهر در حال حاضر ۱٫۲۷ میلیون نفر جمعیت دارد که بر این اساس دوازدهمین شهر بزرگ در اتحادیه اروپاست. شهر صوفیا در غرب بلغارستان و جوار ناحیه‌ای کوهستانی واقع شده‌است. کلیسای سنت جورج یکی از کلیساهای ارتدکس جهان در اوایل دوران مسیحی با ساختمان آجری قرمز از قدیمی ترین ساختمان ها در صوفیا می باشد. این کلیسا توسط رومی ها در قرن چهارم ساخته شده و شهرت عمده آن به دلیل نقاشی های دیواری در داخل گنبد مرکزی است که در قرون دوازهم و چهاردهم کشیده شده اند.