تور روسیه

عمق زیبایی در پهناورترین کشور جهان

تور روسیه سفری به پهناورترین کشور جهان است که در شمال اوراسیا قرار دارد. این کشور در آسیای شمالی و اروپای خاوری واقع است و با اقیانوس آرام شمالی و اقیانوس منجمد شمالی و نیز با دریای خزر، دریای سیاه، و دریای بالتیک مرز آبی دارد و با ۱۴ کشور آسیایی و اروپایی مرز زمینی دارد. روسیه با ۱۷٬۰۷۵٬۴۰۰ کیلومتر مربع وسعت، پهناورترین کشور جهان است. زبان رسمی روسیه، زبان روسی است. روسیه فرهنگ پرباری دارد و نویسندگان معروفی مانند تولستوی و داستایوفسکی روسی بوده‌اند. واحد پول روسیه روبل است.

مسکو : پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر در روسیه است. این شهر در زمان قرون وسطی یک شهر چوبی بود و آتش خطر بزرگی برای آن محسوب می شده . میدان اصلی شهر ، میدان سرخ برای مدت طولانی نام میدان آتش را به خود گرفت.

سنت پترزبورگ : یکی از مقاصد گردشگری در تور روسیه شهر سنت پترزبورگ است . حمعیت اصلی این شهر هم اکنون پنج میلیون نفر بوده و نمای اصلی شهر از کانالهای متعدد آب مشابه شهر ونیز تشکیل شده است . رودها و کانالهای متعدد اب در انتها با هم یکی شده و با نام رود Neva به خلیج فنلاند ختم می گردد . این رود از دریاچه ای بنام ladoga شروع شده و در سرتا سر شهر سنت پترزبورگ به کانالهای باریک قایق رو تقسیم می گردد. بنا به درخواست امپراتور پطر کبیر ، اسکلت شهر سنت پترزبورگ مشابه شهر ونیز در ایتالیا ، در دو طرف این رودها بنا شده است. کل این شهر بر روی ۴۴ جزیره کوچک بنا شده و پلهای متعددی این جزیره ها را به یکدیگر متصل می نماید. چندین پل بازشونده نیز در این شهر وجود دارد که در ساعات اخرین شب باز شده و اجازه عبور به کشتی های بزرگی مانند کشتی های کروز یا قاره پیما را می دهد. عمق رود Neva بین ۵٢٠ متر تا یک کیلومتر است و در سرتاسر زمستان رودخانه به صورت یخزده به مکانی برای تفریحات زمستانی مردم شهر تبدیل می گردد. طول رودخانه در داخل شهر به ٧۵ کیلومتر می رسد. زیبایی خیره کننده این شهر علاوه بر قایقرانی در آن ، ساختمانهایی است که از سیصد سال قبل با سبک معماری ایتالیایی ساخته شده و هنوز هم به همان صورت نگهداری میگردد.

سوچی : یکی دیگر از مقاصد گردشگری در تور روسیه است که در سرزمین کراسنودار در مرز غربی این کشور است. این شهر بر کرانه‌های دریای سیاه و در دامنه بلندی‌های پوشیده از برف رشته کوه قفقاز جای دارد و در امتداد نوار ۱۵۰ کیلومتری بین رشته کوه قفقاز اصلی و خط ساحلی دریای سیاه گسترش می یابد . سوچی بزرگ (شهر و حومه) طویل‌ترین شهر اروپا است. سوچی به دلیل آفتاب، آب و هوای کوهستانی و گیاهان کم نظیر، خواص درمانی چشمه های آب معدنی و خاک شفا بخش بعنوان استراحتگاه سلامت نامیده می شود .با توجه به نزدیکی کوههای قفقاز و آبهای گرم دریای سیاه دارای هوای نیمه گرمسیری است. در واقع شمال ترین شهر با هوای نیمه گرمسیری در دنیاست. سوچی یک شهر معمولی با ساختمانهای سیمانی نیست بیش از ۹۰ درصد شهر در کوه و تپه بنا شده است. قله های کوهستان قفقاز از نفوذ بادهای سرد به شهر جلوگیری می کند. ترکیب منحصر به فرد از کوه و دریا تشکیل هوای دلپذیر نیمه گرمسیری دریا را ایجاد کرده است بطوریکه در یک روز هم در ساحل حمام آفتاب بگیرید