تور مسکو

سیرک مسکو : سیرک قدیمی مسکو یکی از دیدنیهای معروف مسکو می باشد که در آن نمایشهای شگفت انگیزی از حرکات آکروباتیک و جالب و حرکات موزون حیوانات اجرا می گردد. این سیرک قدیمی در مرکز شهر مسکو قرار دارد و از سال ۱۸۸۰فعالیت خود را آغاز کرد.این سیرک پس از فوت نیکولین (کمدین بزرگ روسیه ) که از هنرمندان این سیرک به شمار می رفت به نام او نام گذاری شد.

نقطه صفر شهر مسکو : سه دایره متداخل که اولی مرکز شهر، دومی میانی و آخری هم دور شهر را تشکیل می دهد. مرکز مسکو نقطه ای است در میدان سرخ که به آن «نقطه صفر» می گویند. مردم در این نقطه می-ایستند ، نیت می کنند وسکه ای را به پشت سر خود پرتاپ می-نمایند.

هفت خواهران : هفت ساختمان بزرگ، زیبا و فوق العاده مستحکم در سال-های ۱۹۴۷ تا ۱۹۵۳ به دستور استالین ساخته شده که اگر چه ظاهری متفاوت دارند ، ولی طراحی آن توسط یک معمار انجام شده است. این ساختمان ها هم اکنون کاربری-های جدید پیدا کرده اند، سه ساختمان آن وزارتخانه های امورخارجه، صنایع سنگین و صنایع سبک، دو مورد آن هتل، یک مورد هم که در گذشته خانه اندیشمندان بوده، به مجموعه ای مسکونی تبدیل شده است. آخرین مورد هم دانشگاه دولتی مسکو است. دانشگاه  مذکور در محلی به نام بام مسکو احداث شده و گفته می شود علت انتخاب این مکان که مرتفع ترین مکان در مسکو است.

تپه گنجشکها یا بام مسکو : یکی از دیدنیهای مسکو، یک تپه در ساحل سمت راست رودخانه موسکاو و بالاترین نقطه در مسکو است، که ۲۲۰ متر بالاتر از سطح رودخانه است. این تپه یک نمای پانوراما خوب از شهر مسکو را به ما نشان میدهد. بام مسکو شامل : پارک پیروزی، دروازه مسکو، فواره ها، لوح یادبود با تندیس گرگی مقدس و همچنین از بام مسکو میتوان برجهای مخابراتی، شوفاژخانه اصلی شهر، هفت خواهران استالین، استادیوم و پیست پرش اسکی و آکادمی علوم زیستی را دید. این مکان یکی از بهترین جاذبه های گردشگری مسکو و جاذبه های روسیه به شمار میرود.

 باغ الکساندر : در سرتاسر حصار غربی کاخ کرملین در بین سالهای ۱۸۱۹ تا ۱۸۲۳ ساخته شده و یکی از اولین پارکها و دیدنیهای شهر مسکو می باشد . این پارک از سه باغ مجزا تشکیل شده است. در این پارک آرامگاه سربازان گمنام با مشعلی دائمی و بنای یادبود اندیشمندان کمونیست و همچنین در زیر برج مهمات ، یک غار مصنوعی با در و پنجره مشبک که به یاد پیروزی روسیه بر ناپلئون می باشد قرار دارد. باغ الکساندر چشم انداز زیبایی از برج کوتافیا دارد . این باغ یکی از برترین جاذبه های گردشگری مسکو وجاذبه های روسیه به شمار میرود که هر ساله تعداد زیادی گردشگر را به خود جذب می نماید.

تور مسکو سنت پترزبورگ

تور مسکو سفر به پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر در روسیه است. این شهر در زمان قرون وسطی یک شهر چوبی بود و آتش خطر بزرگی برای آن محسوب می شده . میدان اصلی شهر ، میدان سرخ برای مدت طولانی نام میدان آتش را به خود گرفت. از دیگر نقاط دیدنی تاریخی و تفریحی در بازدیدهای تور مسکو میتوان به کلیسای معروف واسیلی ، تالار نمایش بالشوی ، سیرک مسکو، نقطه صفر شهر مسکو، هفت خواهران ، تپه گنجشکها یا بام مسکو ، کلیسای عیسی منجی ، پارک پیروزی ، پل عشاق و همچنین باغ الکساندر اشاره کرد که هر ساله میلیونها گردشگر خارجی را به خود جذب مینماید.

جاذبه های گردشگری مسکو

میدان سرخ :  این میدان با برجهای رنگارنگش و مناره های دل انگیزش یکی از مهمترین جاذبه های توریستی مسکو محسوب می شود .در این میدان کاخ کرملین و کلیسای جامع سنت باسیل قرار دارند و بسیاری از خیابان‌های اصلی مسکو به این میدان منتهی می‌شوند این امر به گونه‌ای است که میدان سرخ میدان مرکزی مسکو و گاهی کل روسیه شمرده می‌شود. ورودی میدان سرخ مجسمه الکساندرژوکوف فرمانده معروف روس در جنگ جهانی دوم قراردارد که در شکست المان ها موثر بوده وسوار بر اسب در حالیکه یک تمساح که سر آن قطع شده زیر پای اسب اوست که به معنای شکست دشمن است .

کلیسای واسیلی :  درسال ۱۵۶۰ و در دوره ایوان مخوف ساخته شده است نیز در این میدان سرخ قرار دارد.در کنار این کلیسا، ستون بزرگی خودنمائی می کند که در چهار وجه آن ساعت بزرگی تعبیه شده است ، این ساعت ها ۲۸ تن وزن دارند و عقربه های آن دارای سه تن وزن است. قبر لنین نیز در این میدان قرار دارد. برای ورود به این قبر که در زیرزمین قرار دارد، باید کلاه را از سر برداشت و با تأنی و بدون هیچ گونه صحبت ، از کنار قبر او گذشت. من هنگام ورود دستانم در جیب پالتو قرار داشت که با تذکر مأمورین، دستان خود را رها کردم. جسد لنین با پیراهن سفید ، پاپیون ، کت مشکی و سبیل معروفش ، بصورت نیم تنه در ویترین شیشه ای قرار داشت.

تالار نمایش بالشوی : مهم‌ترین تالار مسکو و از افتخارات فرهنگ و هنر روسیه است. تالار بولشوی از مشهورترین تالارهای جهان برای هنرهای باله و اپرا می‌باشد. تالار بولشوی در سال ۱۷۷۶ میلادی، به دستور کاترین کبیر، در منطقه تورسکوی مسکو، بنیان گذاشته‌ شد.

کلیسای جامع سنت باسیل : یک کلیسای جامع در میدان سرخ، مسکو روسیه است که به دستور ایوان مخوف ساخته شد. این کلیسا در مرکز مسکو قرار داشت و بلندترین بنای مسکو تا سال ۱۶۰۰ به شمار می‌رفت.این بنا را در سال ۱۹۲۹ به طور کامل تبدیل به موزه شد. از سال ۱۹۹۰ این بنا به همراه کرملین و میدان سرخ به عنوان یکی از میراث‌های جهانی یونسکو شناخته شد.

پل عشاق :  پلی معروف در فدراسیون روسیه است که در مسیر رسیدن به پل درختهای زیبای فلزی می باشد که عروس و داماد ها پس از عقد به همراه مهمان های خود به این محل می آیند و قفلی به نرده های این پل یا درخت های فلزی میبندند و سپس از روی پل کلید آن را داخل آب می اندازند تا پیوندشان ابدی باشد. این صحنه که این پل و اطراف آن پر از عروس و داماد و همراهان آنهاست بسیار این منطقه را خاص و چشم نواز کرده است.

پارک پیروزی : یکی از مکانهای دیدنی شهر مسکو می باشد که در محلی بنام «تپه های پاکلونایا» قرار دارد. این پارک به افتخار پیروزی ارتش سرخ در جنگ جهانی دوم(۱۹۳۹-۱۹۴۴) بر ارتش آلمان نازی طی سالهای ۱۹۸۳تا ۱۹۹۵ که روسیه ۲۶ میلیون کشته داده، با کمکهای مردمی در سال ۱۹۹۳ ساخته شد.

کلیسای عیسی منجی : یکی از کلیساهای بسیار مهم در فدراسیون روسیه است که بعد از فروپاشی تجدید ساخت شده در دنیای مسیحیت‘ شاهکار هنر معماری ساخت کلیسا در آن بروز می کند. این کلیسا در نزد مسیحیان روسیه قداست خاصی دارد و دارای دو طبقه است. در طبقه زیر مراسم مذهبی برگزار می گردد و کنار ان قبر کنستانتین که بنا کننده این کلیسا در گذشته دور بوده است قرار دارد.